.:.:سان کد تنها ارائه دهنده قالب اکسترا در ایران:.:.برای استفاده از قالب اکسترا باید لایسنس قالب را فعال نمایید، اگر مشکلی داشتید به (https://xtratheme.ir/faq) مراجعه نمایید. به گفته معاون دفتر مدیریت طرح CNG وزارت نفت: تبدیل یک میلیون خودرو در دستورکار قرار گرفته است. – اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین و سوخت های وابسته

به گفته معاون دفتر مدیریت طرح CNG وزارت نفت: تبدیل یک میلیون خودرو در دستورکار قرار گرفته است.


رسیدن سهم CNG به 76 درصد از کل مصرف سوخت در بخش حمل و نقل هدف وزارت نفت است.

معاون طرح CNG در نشست فعالان CNG گفت: طبق قانون، وزارت نفت مجاز است از محل صرفه جویی که در این حوزه انجام می شود، اعتبار این پروژه را تامین کند.

مهندس باقری اضافه کرد، در حال حاضر روزانه 88 میلیون لیتر، بنزین مصرف می شود و هرچه وزارت نفت تولیدش را اضافه می کند، مصرف هم بالاتر می رود. بدون شک اگر این 21 میلیون مترمکعب مصرف CNG نبود امروز با مشکل جدی مواجه می شدیم. این در حالی است که این مشکل، ابزاری برای سوءاستفاده کشورهای غیر دوست برعلیه جمهوری اسلامی ایران می سازد. بنابراین چاره ای جز گسترش این صنعت نداریم.

به گفته این مقام مسئول، پس از راه اندازی جایگاه های سوخت رسانی، تبدیل 918 هزار خودرو به شکل کارگاهی، ماموریت  وزارت نفت قرار گرفت. اما در ادامه خودروسازان، توقع ما برای تولید خودروهای پایه گازسوز توسط برآورد نکردند. وی افزود: در حال حاضر  تبدیل یک میلیون خودرو به دوگانه سوز برنامه اصلی این وزارت خانه است. هدف رساندن سهم مصرف CNG  در بخش خودرو به 76 درصد کل مصرف است.

مهندس باقری افزود: تبدیل خودروهای دیزلی سنگین هم در برنامه است و به شکل پایلوت در حال اجرا است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *